Drukarki etykiet

Poniżej przedstawiamy Państwu ogólne informacje na temat drukarek etykiet, natomiast po szczegóły zapraszamy na stronę firmy ELZAB S.A. – bezpośrednie przekierowanie poniżej.
W celu poznania ceny konkretnego modelu prosimy o kontakt.

Pełna oferta – kliknij tutaj.

 

KRYTERIA WYBORU DRUKARKI KODÓW KRESKOWYCH
Wybór odpowiedniego typu drukarki etykiet powinien być podyktowany potrzebami danej placówki handlowej, klient przed decyzją o zakupie musi więc odpowiedzieć na podstawowe pytania:

  • jakiej trwałości etykiety są wymagane,
  • jakie ilości etykiet będą drukowane w ciągu np. tygodnia,
  • czy placówka dysponuje komputerowym systemem sprzedaży i jakie są jego możliwości,
  • jakiej wielkości etykiety będą stosowane.

Trwałość etykiet- drukarka termiczna czy termotransferowa?
Jeśli znakowane produkty są towarami szybko rotującymi, wystarczy je oznakowywać etykietami termicznymi, co przesądza o tym, że może być zastosowana drukarka termiczna (ELZAB Eta, LP 2824, LP 2844). Jeżeli rodzaj produktów wymaga zastosowania etykiet trwalszych, odpornych np. na wilgoć wskazane jest zastosowanie drukarki termotransferowej (TLP 2824, TLP 2844), która umożliwia nadruki na trwałych etykietach foliowych, wykonanych z poliestru lub propylenu. Wydruk termotransferowy wymaga jednak użycia wymiennej taśmy barwiącej, co podraża koszty eksploatacji.

Wydajność drukarki
Na wybór drukarki duży wpływ ma przewidywana ilość drukowanych etykiet w ciągu dnia. Przy ilościach kilkuset etykiet na dobę wskazane są drukarki biurkowe (LP 2824, TLP 2824, LP 2844, TLP 2844) typowe dla handlu. Jeśli ilość drukowanych etykiet w ciągu doby jest większa, należy stosować drukarki półprzemysłowe (dla ilości kilku tysięcy etykiet na dobę) lub przemysłowe, przeznaczone do pracy ciągłej. Pamiętać przy tym należy, że drukarki biurkowe i półprzemysłowe nie są przeznaczone do pracy ciągłej, co oznacza konieczność drukowania małych serii etykiet, tak, aby nie dopuścić do przegrzania się drukarki. Dostawy modeli drukarek ZEBRA innych, niż przedstawione w ofercie ELZAB S.A. może realizować na indywidualne zlecenia.

Adaptacja drukarki w systemie sprzedaży
Większość drukarek obecnych na rynku wymaga współpracy z komputerem, na którym instaluje się program do kreacji etykiet. Program taki pozwala na projektowanie etykiet w obszarze określonym przez typ drukarki (jednym z ważnych parametrów danej drukarki są maksymalna szerokość i długość etykiety). Jeśli placówka dysponuje komputerowym systemem sprzedaży, zainstalowany tam program sprzedaży może obsługiwać drukarkę etykiet. Wiele z dostępnych na rynku programów sprzedaży obsługuje najbardziej popularne typy drukarek, wprowadzenie wówczas do placówki kodowania towarów to jedynie koszt drukarki i materiałów eksploatacyjnych. ELZAB S.A. umieścił w swojej ofercie popularne na rynku typy drukarek firmy ZEBRA LP 2824, TLP 2824, LP2844 i TLP2844, obsługiwane przez wiele programów sprzedaży.
Jeśli dana placówka nie dysponuje odpowiednim systemem komputerowym i zakup drukarki wraz z systemem jest dla takiej placówki zbyt dużym wydatkiem ELZAB S.A. proponuje drukarkę etykiet mogącą pracować samodzielnie. Drukarka ELZAB Eta nie wymaga komputera, baza towarowa i program są umieszczone w drukarce, może więc ona pracować w dowolnym miejscu gwarantującym zasilanie. Koszty związane z wprowadzeniem kodów to jedynie koszt drukarki i materiałów eksploatacyjnych. Nowością jest drukowanie na etykietach tekstów z wykorzystaniem czcionek specyficznych dla języków różnych krajów europejskich. Jest to istotne udogodnienie dla polskich producentów i dostawców, którzy eksportują swoje wyroby.

Eksploatacja
Istotnym parametrem przy wyborze drukarki jest również wielkość etykiet. Większość drukarek ma zazwyczaj określoną maksymalną dopuszczalną szerokość i długość i w tak wskazanych granicach można stosować etykiety dowolnych rozmiarów. W przypadku drukarek termotransferowych należy pamiętać o taśmach barwiących, zwanych tez ribbonami, ich szerokość powinna być zbliżona do szerokości etykiet. W zależności od zastosowań taśma ta może być pokryta warstwą woskową, woskowo-żywiczną lub wyłącznie żywiczną (nadruki dużej trwałości).

Comments are closed